Rekomendacja od Hi-Fi Choice dla Symphony – recenzja

Artykuły i aktualności

Rekomendacja od Hi-Fi Choice dla Symphony – recenzja

Kabel sygnałowy Black Rhodium Symphony Chrome znalazł się w grupie testowanych interkonektów i otrzymał rekomendację redakcji.

Brytyjski magazyn Hi-Fi Choice przetestował grupę kabli sygnałowych z przedziału cenowego od 150 do 233 funtów. Wśród nich znalazł się Black Rhodium Symphony Chrome, mieszczący się w połowie przedziału cenowego. Poniżej prezentujemy tłumaczenie recenzji i oceny kabla, a oryginalny artykuł można przeczytać tutaj (PDF, en).


wrzesień 2012

Black Rhodium Symphony Stereo

Jak ten popularny brytyjski kabel radzi sobie z twardą konkurencją?

Kabel zaprojektowany i wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Zbudowany jest z posrebrzanej miedzi, posiada dwa rdzenie otoczone plecionym ekranem. Podobnie, jak w wielu innych testowanych konstrukcjach, wewnętrzną izolację stanowi „niskostranty” materiał PTFE (polytetrafluoroetylen). Jakkolwiek nie prezentuje się źle, Symphony nie zdobywa specjalnych wyróżnień za budowę.

Jakość dźwięku

Test kabli sygnałowych - rekomendacja dla Black Rhodium SymphonyPodczas, gdy wiele kabli prezentowało interesujący i/lub pasjonujący przekaz, Black Rhodium początkowo raczej nie imponował, ale z czasem stawał się przekonujący w aspekcie brzmienia. Rzeczywiście, jak stwierdziła jedna z osób testujących „w spokojnym, łagodnym sposobie, jest to jeden z najbardziej odkrywczych kabli wśród testowanych”. Inna osoba zgodziła się z tym stwierdzając, że można usłyszeć co się dzieje (z dźwiękiem) dużo lepiej, niż w przypadku prawie wszystkich pozostałych kabli – od gongu w utworze Mahlera po gitarę rytmiczną grupy Steely Dan. Szczególnie swobodny i gładki, liryczny „flow”dźwięku z kabla przyczynił się do dalszego docenienia jego walorów wśród testujących.

Tonalnie, kabel był określany jako nieco lśniący w wysokich tonach, ale raczej ciepły na dole. Średnica była całkiem otwarta i wydawało się, że kabel w sposób czarujący trzyma rytmikę w ryzach, jak tylko kilka innych spośród testowanych interkonektów. W przeciwieństwie np. do Audioquesta, w naprawdę niewielkim stopniu Symphony dodawał coś od siebie – czy to złego czy dobrego. Zamiast tego, wydawało się, że to co robią muzycy, przenika wprost do słuchacza.

Gładszy i cieplejszy tonalnie od innych, nie musi spodobać się każdemu, ale jego organiczna muzykalność na pewno pokona sporo konkurencyjnych kabli.

Test kabli sygnałowych - rekomendacja dla Black Rhodium SymphonyWerdykt

  • Jakość dźwięku: 5
  • Stosunek wartości do ceny: 4
  • Jakość wykonania: 3,5
  • Wykończenie: 4
  • Całość: 4,5

Na plus: cudownie spokojna i łatwa maniera tworzenia muzyki; ocieplona tonalność zalecana do jaśniejszych systemów

Na minus: nie tak dobrze wykonany i wykończony, jak niektóre inne z testowanych

Ocena: przyjemne, gładkie i urzekające słuchanie