Prelude – kabel sygnałowy nagradzany od 10 lat!

Artykuły i aktualności

Prelude – kabel sygnałowy nagradzany od 10 lat!

Prelude to interconnect, który dostępny jest w ofercie Black Rhodium od dawna. Pierwszą nagrodę zdobył już w 2007 roku, a więc 10 lat temu, a obecnie dostępna jest nowsza wersja Prelude+.

Pierwszą nagrodę kabel zdobył w 2007 roku, otrzymując od redakcji Hi-Fi Choice tytuł Silver Avard. Był też rekomendowany, jako najlepszy zakup. Natomiast redakcja Hi-Fi News przyznała mu nalepkę „Highly Commended”. I chociaż nadal dostępny jest w ofercie Black Rhodium, to wprowadzono także jego odnowioną wersję Prelude+. Zobacz opis w naszym katalogu produktów – kliknij tutaj.

Dobrze brzmiący, ostry i szczegółowy, ale jednocześnie z pięknym, głębokim, solidnym basem.

What Hi-Fi

Realizm, szczegółowość, klarowność i dynamika. Doskonały stosunek wartości do ceny.

Hi-Fi World

Dzięki ponadprzeciętnym możliwościom przenoszenia basów, dramatyczne uderzenia w bębny były naprawdę wybuchowe, podczas gdy żarliwy i niepohamowany rezonans fortepianu był przyjemnie zaokrąglony.

Hi-Fi News


Tłumaczenie recenzji Prelude z magazynu Hi-Fi Choice

Ten nowy interconnect został wprowadzony do oferty między innymi ze względu na niskie mikrofonowanie. To niepożądane zjawisko jest znane w kablach nie od dziś, ale Black Rhodium twierdzi, że udało mu się zredukować je do niższego poziomu niż zwykle, dzięki własnej technice. Prawdą jest, że jeśli kabel podłączony jest do wzmacniacza, a z drugiej strony pozostaje niepodłączony do żadnego źródła, to przenosi zdecydowanie mniej szumów, niż większość innych kabli (choć nie wszystkie), które mieliśmy okazję sprawdzić. Użycie izolacji z PTFE (polytetrafluoroetylen), posrebrzanego przewodu i zastosowanie prostej współosiowej (koaksialnej) konstrukcji, jest słusznym  przepisem na dobrze działający kabel, a dodatkowe skręcanie przewodów jedynie sprzyja redukcji szumów. Ten wysoce elastyczny kabel zakończony jest dobrej jakości wtykami typu phono (konstrukcja z nacinanym kołnierzem dla zapewnienia lepszego osadzenia).

Black Rhodium Polska - Prelude - kabel sygnałowyDźwięk z Prelude jest dobry w wielu różnych aspektach. Bas jest mocny, klarowny i melodyjny, a jednocześnie nie ma żadnych rzucających się w oczy (a raczej w uszy), oznak braku tonalnego balansu w całym bardzo ważnym średnim paśmie. Być może, jeśli mielibyśmy być wyjątkowo wybredni, to można stwierdzić, że nieco uwypuklona zostaje górna średnica, w rezultacie czego dźwięk można scharakteryzować jako „szybki”, ale jest to raczej łagodne, nieostre.

Zamknięci w akustycznej przestrzeni wokół instrumentów, pochodzącej z najlepszych nagrań, odczuliśmy, że wysokie tony mają „suchy” charakter, ale ogólnie rzecz biorąc, zdajemy sobie sprawę, że w celu zniwelowania tego wrażenia, za kabel trzeba by zapłacić więcej. Biorąc to pod uwagę, należy ocenić detaliczność jako naprawdę bardzo dobrą, a całościowy obraz muzyki jest precyzyjny i głęboki.

Konkluzja:

Prelude to dobry i wszechstronny kabel, kompatybilny z szerokim zakresem sprzętu. Praktyczny i za rozsądną cenę.

Werdykt: 88%


Poniżej najważniejsze recenzje Prelude (wersje angielskie):

Hi-Fi Choice

Hi-Fi News