Phantom – najlepszy interkonekt w swojej cenie

Artykuły i aktualności

Phantom – najlepszy interkonekt w swojej cenie

Black Rhodium Phantom DCT++ with Crystal Sound to najlepszy interkonekt w swojej cenie wg magazynu Hi-Fi World, który przyznał mu swoją rekomendację.

Już w 2011 roku kabel został opisany jako „jeden z najbardziej wartościowych kabli występujących od długiego czasu w ofercie Black Rhodium”. Podobnie jest i dziś. Kabel wciąż jest w ofercie i wciąż jest tak dobry, jak go opisano. Został porównany do kilkukrotnie droższych kabli, a więc w swojej cenie określony za najlepszy kabel sygnałowy z wtykami RCA.

Zapraszamy do przeczytania recenzji wyjaśniającej werdykt Hi-Fi World. Oryginalny dokument w formacie PDF w języku angielskim dostępny tutaj.


Black Rhodium Phantom

SOUNDBITES

Jest to jeden z najbardziej wartościowych kabli występujących od długiego czasu w ofercie Black Rhodium. Posiada posrebrzany rdzeń z drutu miedzianego. Firma uważa, że tego typu projekt daje „o wiele szybszy i bardziej szczegółowy” dźwięk niż sama miedź, natomiast drut pozwala dostarczyć „czystszy dźwięk w niższej cenie” w porównaniu do linki. Przewód jest produkowany dla Black Rhodium w Wielkiej Brytanii. Jest ciasno skręcany w celu redukowania możliwych zniekształceń RFI (sprzężeń) występujących na całej długości kabla. Jest zakończony wtykami typu „Eichmann” z połączeniem z gniazdem w sposób punktowy, zamiast wokół po obwodzie, co daje podobny dźwięk, do tego, gdy użyte jest gwieździste uziemienie. Cały kabel, po tym jak zostanie otoczony wysokiej jakości oplotem i zakończony termokurczliwymi etykietami (do celów identyfikacji), poddawany jest głębokiej obróbce kriogenicznej, zapewniającej lepsze brzmienie.

Black Rhodium Phantom DCT++ - polska dystrybucja, Bielsko-Biała

Jak wszystkie kable Black Rhodium, także i ten charakteryzuje się imponującym brzmieniem, biorąc pod uwagę jego cenę. Wyczuwa się tu lekkość, swobodę i naturalność, której po prostu nie ma w wielu konkurencyjnych kablach, choć próbują dostarczać ogromne ilości szczegółów, ale ustępują mu muzycznie. W przeciwieństwie do nich, Phantom wręcz maniakalnie prawdziwie (przepraszam za wyrażenie) renderuje to, o co zostanie poproszony, by zagrał, oferując zadowalającą, szybką i rytmiczną prezentację muzyczną plus dodatkowo przyjemną, szeroką i otwartą scenę z odrobinę niskim poziomem informacji. Nie zniekształca to jednak całościowego obrazu muzycznego, z łatwością rejestrując dynamikę, bez śladu kompresji. Odniosłem wrażenie, że ma dobrą tonację, ładnie rozświetloną średnicę, ale z naturalnie ciemną, aksamitną patyną, aby należycie podkreślić ostre nagrania. Pod tym względem przypominało mi to pewne interkonekty kosztujące tysiąc i więcej funtów. Phantom jest dobrze ułożony i wyrafinowany, wychodzący poza swój zakres cenowy. Produkt o ponadprzeciętnej wartości dający wszystko, a nawet więcej, niż moglibyśmy oczekiwać od kabla w cenie 300 funtów. Wybitnie rekomendowany!

DP, Sierpień 2011, Hi-Fi World