Zestaw: kable do systemów high-end

Artykuły i aktualności

Zestaw: kable do systemów high-end

Kable do systemów high-endowych nie muszą być astronomicznie drogie. Wystarczy sięgnąć po produkty nieco niszowych firm. Taką jest Black Rhodium, która może się poszczycić ręczną produkcją w Wielkiej Brytanii.

Zapraszamy do lektury testu w magazynie Hi-Fi Knights. Rycerze Hi-Fi otrzymali od nas kompletny zestaw okablowania adekwatny do systemu, jaki posiadają. W pakiecie zaproponowaliśmy następujące przewody:

Czy zawsze szukając kabli wysokiej klasy trzeba wybierać produkty tych kilku marek, których nazwy przewijają się ciągle w audiofilskich dyskusjach i recenzjach? Może jednak warto sięgnąć po propozycje firm, które nie należą do tych, o których jest najgłośniej, ale za relatywnie rozsądne pieniądze oferują wysoką jakość?

Jak sprawdził się zestaw w systemie high-end? Czy warto czasem zejść z szerokiej drogi, która nazywa się mainstream, by znaleźć produkt równie dobry, co u konkurencji ale kosztujący relatywnie sporo mniej? Odpowiedź wydaje się jednoznaczna – tak, warto. Marek Dyba tłumaczy dlaczego.


Wyjaśnienie pytania o kable do systemów high-end znajdziecie w tym artykule

Test zestawu kabli Black Rhodium w Hi-Fi Knights


A dla niecierpliwych, kilka słów z podsumowania testu zestawu kabli Black Rhodium:

Testowany zestaw to dowód na postawioną wcześniej tezę, iż szukając kabli wcale nie należy się ograniczać do kilku najbardziej znanych marek. Warto sięgnąć i po te z drugiego szeregu, zwłaszcza jeśli wsparte są takim nazwiskiem, jak Grahama Nalty. Wszystkie jego wybory, od procesów DCT i CS, po własne wtyki i rodowanie styków prowadzą do uzyskania naturalnego, spójnego, rozdzielczego, dobrze poukładanego, czystego brzmienia, które sprawdza się w każdej (zwłaszcza dobrze nagranej) muzyce.