Uniwersalny kabel głośnikowy Foxtrot *****

Artykuły i aktualności

Uniwersalny kabel głośnikowy Foxtrot *****

Foxtrot firmy Black Rhodium to uniwersalny kabel głośnikowy, co potwierdza test i przyznanie 5 gwiazdek oraz rekomendacja od magazynu Hi-Fi Choice.

Recenzja Foxtrota ukazała się w czerwcu 2016 roku na łamach magazynu Hi-Fi Choice. Teraz jej treść prezentujemy w języku polskim. Zapraszamy do lektury. Foxtrot spodoba się fanom różnej muzyki, ponieważ to uniwersalny kabel głośnikowy zarówno pod względem różnorodności urządzeń, z którymi dobrze współgra, jak i odtwarzanej muzyki – od klasyki po rock. Jest – jak to określono – wyrafinowanym kablem rozsądnie wycenionym. Oryginalna recenzja dostępna jest w formie PDF – kliknij utaj.


czerwiec 2016

Kabel głośnikowy Black Rhodium Foxtrot

Uniwersalny kabel głośnikowy Foxtrot - polska dystrybucja, Bielsko-BiałaRęcznie produkowany przez Black Rhodium w Derby /UK Foxtrot posiada system redukcji zakłóceń RFI w celu wyeliminowania niepożądanych efektów sprzężeń (interferencji elektromagnetycznej) generowanych przez takie urządzenia jak komputery (sieci komputerowe), radia, telefony komórkowe, a nawet systemy centralnego ogrzewania w mieszkaniu. Każdy przewód składa się z 16 izolowanych miedzianych żył o średnicy 0,2 mm, dających łącznie przekrój 6 mm całego kabla. Przewody są pokryte silikonową izolacją grubości 1,2 mm i zakończone pozłacanymi wtykami BFA (Z-plug), na których oznaczono właściwy kierunek podłączania. Kabel jest bardzo elastyczny, przez co łatwo go ułożyć wokół dywanów, tworząc schludną instalację.

Po tym, jak daliśmy Foxtrotowi się rozpędzić i wygrzać, zaczęliśmy odsłuch od baletu „Ognisty Ptak” Strawinskiego w wykonaniu Atlanta Symphony Orchestra. W sekwencji otwierającej werbel brzmi ekstremalnie głęboko i szeroko, co zdaje się być najbardziej odczuwalne, gdy pauzuje na kilka taktów, by po chwili ponownie uderzyć. Podczas tych pauz zdawałem sobie sprawę jak bardzo głębokie dudnienie cichło. Bardziej to czułem niż słyszałem i mam przekonanie, że Foxtrot doskonale przekazuje moc i pełnię tego instrumentu. Wsłuchując się dalej w nagranie, „świergotanie” strun jest tak czyste i wyraźne, że niemalże mogę odróżnić poszczególne skrzypce grające w orkiestrze.Miłość od pierwszego wejrzenia

Black Rhodium Foxtrot - uniwersalny kabel głośnikowyOdtworzenie baletu „Romeo i Julia” Prokofiewa, wykonanego przez Londyńską Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją André Previna, pokazało w sposób wyśmienity pełnię dźwięku, jaki był transportowany do moich głośników. Menuet w akcie pierwszym drugiej sceny podkreśla przybycie gości. Nagłe zmiany nastroju (tonacji) są oddawane w sposób piękny – od głośnych sekcji zwiastujących triumfalne wejście każdego gościa, po delikatne detale cichych pasaży, które malują muzyczny obraz poszczególnych gości wmieszanych w pozostałych. Ogólnie rzecz biorąc, muzyka jest jednocześnie intymna w cichych fragmentach i majestatyczna z ogromną dynamiką w głośnych sekcjach, bardziej niż przywykłem do tego nagrania.

Energiczny utwór otwierający pierwszą część „Szeherezady” Rimskiego-Korsakowa charakteryzują szybkie zmiany nastroju, gdy solo skrzypiec przejmuje utwór, by rozpocząć podróż przez ocean. Jest to klarowne i w ogóle niedokuczliwe. Utwór dochodzi do punktu kulminacyjnego z całą orkiestrą, tworząc dźwięk, który jest pełny, soczysty i wykwintny. Sonata G-Dur Scarlattiego grana na klawesynie pozwoliła ochłonąć emocjom, a ja naprawdę dałem się wciągnąć w to intymne wykonanie George’a Malcolma. Cisza między frazami jest atramentowo czarna – to znaczy poziom szumu jest utrzymany nisko, a ja odczuwam, że granice muzyki są dobrze zdefiniowane. Naturalne zanikanie każdej nutki z klawesynu dodaje całości reprodukcji realizmu.

Aby kompletnie zmienić gatunek muzyki, sięgnąłem po ostatnią płytę Pink Floyd i utwór „On Noodle Street”. Bas i perkusja są mocne, wyraźne i dobrze rozciągnięte. Gitara na tym nagraniu zajmuje miejsce z tyłu, a temat grany jest na syntezatorze. Te instrumenty doskonałe się przenikają tworząc odprężającą atmosferę.

Przestrzeń jest miejscem

Black Rhodium Foxtrot - polska dystrybucja, Bielsko-BiałaKończę testowanie z Ane Brun śpiewającą „These Days”. Głęboka gitara basowa i organy akompaniujące jej wokalowi są dobrze umiezczone za piosenkarką. Kiedy w miarę postępu do jej głosu dodawane jest echo, odczuwam prawdziwą przestronność, jakbym słuchał tego w dużej sali, a nie w moim salonie.

Bardzo przystępnie wyceniony Foxtrot bez wątpienia zapewnia pełen zachwytu, otwarty i nieuciążliwy dźwięk z mojego systemu. Wokale są pełne szczegółów, a wszystkie niuanse przedstawione w sposób oczywisty. Obrazowanie i zgranie także są doskonałe. Jest to bardzo wyrafinowanie brzmiący kabel głośnikowy, dlatego otrzymuje zasłużone 5 gwiazdek.Zapraszamy do spotkania na żywo. Ten uniwersalny kabel głośnikowy wart jest uwagi. Dostępny w naszym salonie Hi-Fi Studio w Bielsku-Białej oraz u naszych partnerów.