Tani dobry kabel głośnikowy Twist

Artykuły i aktualności

Tani dobry kabel głośnikowy Twist

Jak już wcześniej wspominaliśmy tutaj, Twist to najczęściej nagradzany kabel głośnikowy Black Rhodium. Prezentujemy test z magazynu Hi-Fi Choice, w którym zdobył 5 gwiazdek i rekomendację redakcji.

Twist to tani dobry kabel głośnikowy, który doskonale sprawdzi się w budżetowych systemach domowych. Jak napisano w podsumowaniu: „Twist to dobrze przemyślany kabel, który za bardzo rozsądną cenę, wniesie dotyk klasy do budżetowych systemów”. 

Oryginalny test (en) w postaci PDF – kliknij tutaj.


Black Rhodium. Tani dobry kabel głośnikowy Twist.

Tani dobry kabel głośnikowy Black Rhodium Twist - test Hi-Fi ChoiceTwist to najbardziej przystępny cenowo kabel głośnikowy. Może być także zaliczony do najbardziej elastycznych. Jest najbardziej giętki spośród tych, które spotkałem od pewnego czasu. Jest to dwurdzeniowy kabel wykonany z cynowanych miedzianych przewodów o przekroju 0.75 mm2, splatanych ze sobą w celu zapewnienia redukcji szumów. Dodatkowo posiada silikonową izolację – prawdziwy powód elastyczności. To kabel, który łatwo się układa, dlatego przez Black Rhodium rekomendowany jest do instalacji, ale także, jako standardowy przewód, który kosztuje niewiele, uwzględniając angielskie realia produkcyjne. Twist zastępuje w ofercie Rumbę, aczkolwiek oba przewody są wymienione na stronie producenta. Jednakże Twist ma podwojoną grubość izolacji w stosunku do Rumby, co najwyraźniej zapewnia większą ochronę przed sprzężeniami i zniekształceniami elektromagnetycznymi. Cena podana jest dla samego kabla bez wtyczek.

Jakość dźwięku

W moim systemie Twist skierował brzmienie w bardzo przyzwoitą stronę. Dźwięk miał fajny „timing”, łagodny i relaksujący balans tonalny. Jak zwrócił uwagę Graham Nalty (Black Rhodium), kabel został zaprojektowany bardziej po to, by znajdował zastosowanie w budżetowych systemach, niż aby był maksymalnie transparentny. Nie jest tak dynamiczny, odkrywczy czy precyzyjny jak DNM Stereo Solid Core, który kosztuje ponad 11 funtów za metr i zaprojektowany jest by dostarczyć maksimum możliwości. Twist przenosi głosy i gitary w sposób płynny i przystępny, a uderzenia werbla są tylko odrobinę zagęszczone. Twist to dobrze przemyślany kabel, który za bardzo rozsądną cenę, wniesie dotyk klasy do budżetowych systemów.

JK