STREAM – nowy kabel zasilający w ofercie Black Rhodium

Artykuły i aktualności

STREAM – nowy kabel zasilający w ofercie Black Rhodium

Firma Black Rhodium ogłasza nowy kabel zasilający w swojej ofercie. Jest to przewód o nazwie STREAM, który należy obecnie do najbardziej zaawansowanych w portfolio producenta.

Opis nowego kabla zasilającego Black Rhodium STREAM

STREAM jest nowym kablem zaprojektowanym tak, by oferować wysoką jakość dźwięku, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii firmy Black Rhodium.

STREAM został zoptymalizowany pod najlepsze brzmienie między innymi dzięki odpowiedniej długości przewodu. W czasie projektowania firma testowała różne długości jednego ze swoich najbardziej popularnych kabli. Odsłuchy pokazały konsekwentnie, że najlepszą jakość dźwięku uzyskiwało się z kabli o długości 1,65 m (1,68 m po wyprostowaniu z pozycji skręconej). Ten rozmiar jest bardzo bliski jednej czwartej długości fali prądu zasilania 50Hz, czyli 1,7 m.

Dalsze testy pokazały, że kable o długości będącej wielokrotnością wartości 1,7 m brzmiały lepiej od tych tylko nieco dłuższych lub krótszych. Jednakże dłuższe kable nie odpowiadały jakości dźwięku kabla 1,65 m.

STREAM jest produkowany ręcznie w fabryce Black Rhodium w Derby w Wielkiej Brytanii z zapewnieniem zaawansowanych technologii rozwijanych przez producenta dla zastosowania w najdroższych systemach audio.

Najważniejsze cechy kabla STREAM:

  • Zoptymalizowana długość dla najlepszej jakości dźwięku
  • Wysokiej jakości posrebrzany przewód
  • Ultra niski efekt „zjawiska zbliżenia”, związanego z zakłóceniami w polu magnetycznym, dzięki dodaniu odstępu wewnątrz kabla pomiędzy przewodami, za sprawą dodatkowego oplotu absorpcyjnego wokół przewodu
  • Specjalna izolacja silikonowa dla zapewnienia niskiej absorpcji elektrycznej
  • Bardzo dobra elastyczność
  • Zastosowanie materiałów o właściwościach tłumiących drgania mechaniczne
  • Zastosowanie technologii redukcji zakłóceń RFI (eliminacji niepożądanych efektów sprzężeń /interferencji elektromagnetycznej), w tym ciasno skręcany metalowy ekran
  • Wysokiej jakości wtyczki

Nowy kabel zasilający STREAM Black Rhodium Polska

Specjalna silikonowa izolacja redukuje „rozmycia” dźwięku

Przewody w kablu STREAM są izolowane tworzywem silikonowym, ponieważ charakteryzuje się ono dobrymi właściwościami dielektrycznymi, co zapewnia bardzo niskie zniekształcenia. Bez tego typu izolacji energia dźwiękowa jest pochłaniana przez izolację, odkładana i chwilę przechowywana, a następnie po krótkim czasie zwracana do przewodu, co powoduje wysoce słyszalne zniekształcenia objawiające się swoistym „rozmyciem” dźwięku.

Ultra niskie chwilowe zniekształcenia fazowe dzięki innowacyjnym rozwiązaniom

STREAM bardzo czysto i wyraźne odwzorowuje brzmienie ludzkiego głosu oraz znakomicie rozdziela instrumenty muzyczne dzięki istotnej redukcji chwilowych zniekształceń fazowych.

Wspomniane zniekształcenia są mniejsze dzięki grubszej izolacji, niż zwykle się stosuje w tego typu kablach oraz zwiększeniu odległości pomiędzy przewodami, co sprawia, że pole magnetyczne wytwarzane w jednym przewodzie, oddziałujące na drugi przewód jest mniejsze. Dalsze zwiększenie dystansu między przewodami uzyskano za sprawą atrakcyjnego oplotu, a to dodatkowo zmniejsza niepożądane efekty zjawiska zbliżenia.

Dzięki znaczącej redukcji tego rodzaju zniekształceń, muzyka staje się wyraźniejsza i bardziej dynamiczna, z większą ilością powietrza i odczuwalnych emocji.

Materiały redukujące drgania mechaniczne

Budowa kabla STREAM zawiera dwa różne lecz uzupełniające się materiały, które efektywnie tłumią drgania mechaniczne wewnątrz kabla.

Technologia anty RFI/EMI *

* – RFI (ang. radio-frequency interference – sprzężenia); EMI (ang. electromagnetic interference – interferencja elektromagnetyczna)

Kabel zasilający STREAM jest chroniony przed zakłóceniami RFI dzięki bardzo ciasnemu metalowemu ekranowaniu. Dodatkowe zabezpieczenie umieszczone jest we wtyczce i ma za zadanie redukować zniekształcenia powodowane zakłóceniami na poziomie wysokich częstotliwości występującymi w sieci elektrycznej. W rezultacie mamy mniej słyszalne zniekształcenia, dźwięk jest wyczyszczony i klarowny, cieszący ucho.

Wysokiej jakości wtyczki

STREAM jest zakończony wysokiej jakości wtyczkami, które są regularnie używane w kablach zasilających Black Rhodium.

Nowy kabel zasilający STREAM Black Rhodium Polska

Najlepsze rezultaty z kablem STREAM

Producent rekomenduje stosować zarówno kable głośnikowe FOXTROT lub QUICKSTEP, jak i interkonekty HARMONY bądź CONCERTO, żeby w pełni cieszyć się najlepszymi efektami przy użyciu przewodu zasilającego STREAM.

Cena w Polsce: Kabel długości 1,7 m – 2.390 PLN. Każdy kolejny metr długości wymaga dopłaty 530 PLN.


Już dostępny także u nas. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt.