Poradnik Grahama Nalty [11]: Dobry salon audio, mniejsze ryzyko

Artykuły i aktualności

Poradnik Grahama Nalty [11]: Dobry salon audio, mniejsze ryzyko

Ostatni krok w procesie zakupu kabli też nie jest prosty. Graham Nalty sugeruje – znajdź dobry salon audio, a zminimalizujesz ryzyko zakupu złego produktu. Możesz zyskać nawet więcej – rozwiązania, których mogłeś nie brać pod uwagę.

Krok 11: Wybierz dobry salon audio i dokonaj mądrego zakupu

Dobry sprzedawca zdejmuje z kupującego ryzyko zakupu złego produktu

Wiele osób odbiera rynek hi-fi jako bardzo techniczny i złożony, a różne urządzenia zasadniczo pełnią to samo zadanie. Różnice pomiędzy produktem dobrym, a wybitnym mogą być bardzo małe, tkwiące w szczegółach, lecz one właśnie przyczyniają się do tego, jak wiele godzin będziesz chciał słuchać muzyki i jak wiele nowych płyt dodasz do swojej listy, odtwarzanych regularnie.

Korzyści płynące z wyboru dobrego sprzedawcy

Uznane salony audio mają ogromne doświadczenie w prezentacji różnego rodzaju sprzętu i kabli swoim klientom. Często z własnej praktyki wiedzą, które wzmacniacze, kolumny i kable połączone razem grają ze sobą dobrze, a które się nie zgrywają. Ponadto sprzedawca zwykle bardzo dobrze wie, jak każdy produkt z jego salonu brzmi w systemie. „Jeśli uważasz, że dźwięk jest zbyt jasny w wysokich rejestrach, dlaczego nie spróbować tego kabla” lub „Jeśli chcesz usłyszeć więcej basu, skorzystaj z mocniejszego wzmacniacza”. Bardzo doświadczony sprzedawca pozna, że dany kabel w określonym systemie nie brzmi tak, jak można by od niego oczekiwać.

Szerokie doświadczenie profesjonalistów zajmujących się sprzedażą „lepszej jakości dźwięku” w przeciwieństwie do sprzedawców „pudełkowych”, pozwala doradzić również inne rozwiązania osiągnięcia dobrego rezultatu. To mogą być pomysły, których być może nie wziąłbyś pod uwagę. Na przykład, pracownik salonu może doradzić klientowi wymianę kabla zasilającego na lepszy lub dokupienie filtra, zamiast sugerować drogą wymianę sprzętu czy okablowania. Ewentualnie może podpowiedzieć, by zmniejszyć drgania przenoszone do urządzenia audio ze stolika, na którym stoi sprzęt.

Sprzedawca nie tylko udzieli dobrych wskazówek dotyczących tego, co planujesz kupić, ale mając szerokie doświadczenie, będzie w stanie zarekomendować inne rozwiązania, które mogą w rezultacie okazać się bardziej optymalne pod względem kosztów.


Po prostu, dobry salon audio to taki, który zdejmie z klienta ryzyko zakupu niewłaściwego produktu

Kliknij tutaj i zobacz dobre salony audio, w których kupisz kable Black Rhodium


Poprzednie części poradnika jak kupować kable audio „11 kroków…” znajdziesz poszczególnych odcinkach publikowanych cyklicznie. Zapraszamy do działu z artykułami.

Wszystkie odcinki poradnika: 11 kroków