Poradnik Grahama Nalty [10]: Odsłuch kabli w swoim pokoju

Artykuły i aktualności

Poradnik Grahama Nalty [10]: Odsłuch kabli w swoim pokoju

Przedostatni krok przy zakupie kabli audio, to już ten moment, w którym trzeba wreszcie podjąć decyzję. Odsłuch kabli w swoim pokoju to najlepsza opcja.

Krok 10: Słuchaj dobrych porad, ale pamiętaj, że wybór należy do Ciebie

 

Kable nie przekazują dźwięku w sposób doskonały. Jest wiele różnych czynników inżynierskich, które wpływają na to, jak Twój kabel odtwarza Twoją muzykę w Twoim systemie. Za każdym razem, gdy poprawia się projekt kabla, zmniejsza się warstwa zniekształceń, zbliżając Cię do muzyków. Im więcej się pojawia różnego rodzaju kabli z niskim poziomem zniekształceń, tym bardziej można cieszyć się muzyką.

Dobry projekt kabla kosztuje. Wszystkie kable stanowią rozwiązanie kompromisowe w stosunku do priorytetów inżynierów. Dlatego jedynym dobrym sposobem zakupu odpowiedniego przewodu jest posłuchanie go we własnym systemie na swojej ulubionej muzyce. Dzięki pomocy doświadczonego sprzedawcy, wybór będzie łatwiejszy.

Rekomendacje i recenzje

Rzetelne recenzje w magazynach branżowych, na forach internetowych czy polecenia od znajomych zawsze będą prowadzić do lepszych produktów, które można uwzględnić na liście zakupów, ale nigdy nie należy wybierać kabli bazując jedynie na opinii innych osób.

Recenzje pojawiające się w magazynach powstają na bazie odsłuchów kabli w pokojach demonstracyjnych redakcji lub w prywatnych mieszkaniach dziennikarzy. Akustyka pomieszczenia prawdopodobnie będzie się bardzo różnić od akustyki Twojego pokoju. Także recenzent może mieć odmienny gust muzyczny. Jeśli nawet ma taki sam, jak Twój, masz szansę, ale tylko pod warunkiem, że jego system muzyczny jest podobny do Twojego. To samo tyczy się sytuacji, gdy Twoi przyjaciele, mając jak najlepsze intencje, będą sugerować Ci wybór ulubionych produktów.

Ludzie prowadzą spory na temat tego, który kabel jest najlepszy. Internetowe fora dyskusyjne dobrze prosperują na prowokacyjnych opiniach. W Black Rhodium otrzymaliśmy nagrodę „Kabel roku” za przewód, który w innym magazynie otrzymał bardzo słabą ocenę.

Odsłuch kabli w swoim pokoju

Co ważne, kable pozwalają cieszyć się muzyką w jak największym stopniu. Pozwól tym, którzy ten etap mają już za sobą, by Ci doradzili, ale pamiętaj, że przyjemność słuchania muzyki to twój ostateczny cel na drodze wyboru właściwych kabli. Osiągnij go słuchając najpierw w sklepie, a następnie przeprowadzając odsłuch kabli w swoim pokoju we własnym mieszkaniu, doprowadzając do tego, że będzie to Twoja własna decyzja, oparta tylko i wyłącznie na zadowoleniu ze słuchania ulubionej muzyki.


Dalszą część poradnika jak kupować kable audio „11 kroków…” znajdziesz w kolejnych częściach publikowanych cyklicznie. Zapraszamy do działu z artykułami.

Wszystkie odcinki poradnika: 11 kroków