Black Rhodium Twist – najlepszy kabel głośnikowy

Artykuły i aktualności

Black Rhodium Twist – najlepszy kabel głośnikowy

Black Rhodium Twist to najlepszy kabel głośnikowy wg magazynu Hi-Fi World. Nagrodę roku zdobył już w 2012 i wciąż dostępny jest w ofercie angielskiego producenta.

Dokładnie 5 lat temu przyznano kablowi Twist nagrodę „WORLD AWARD”. Pod uwagę wzięto walory brzmieniowe odniesione do jego bardzo przystępnej ceny. W rezultacie uznano go za najlepszy kabel głośnikowy roku. Prezentujemy poniżej wyjaśnienie werdyktu przyznania kablowi Twist nagrody:

„Najlepszy kabel głośnikowy roku 2012”

Black Rhodium Twist

Hi-Fi World, lipiec 2012


Skręcany, by walczyć z różnego rodzaju sprzężeniami i zakłóceniami – nie lada problemem dla tych, którzy mieszkają blisko dużych przekaźników radiowo-telewizyjnych. Twist znajdzie tu zastosowanie. W obecnych czasach otoczeni jesteśmy przez nadajniki wi-fi i inne źródła niepożądanych zakłóceń o wysokich częstotliwościach, takich jak te z telefonów komórkowych czy technologii Bluetooth. Nie jest więc niespodzianką, że kabel głośnikowy Black Rhodium Twist powinien dać „poczucie klarowności i skupienia się na prezentacji muzyki jako całości”.

Stwierdziliśmy, że „ta prezentacja, pozbawiona niszczących zniekształceń, dostarczała czystszego przekazu. Gitara akustyczna była jednocześnie precyzyjna i iskrząca z metaliczną ostrością, co dobrze kontrastowało z eterycznym wokalem w tle. Głos i gitara dały, jak dotąd, najbardziej charakterną treść, porządkując złożone aranżacje”. On jest „pięknie zaprojektowany i jakże łatwy dla ucha, jednocześnie w przystępnej cenie”. Prosty, ale skuteczny. Doszliśmy do wniosku, że Twist był godny zwycięstwa.


Oryginalny werdykt w języku angielskim (PDF) – kliknij tutaj